Zemin Kauçuk Malzemeleri

zemin kauçuk levha

Zemin Kauçuk Malzemeleri

Zemin Kauçuk Malzemeleri olarak kauçuk levha ve mantarlı kauçuk şilte inşaat sektöründe beton zemin şap altında veya şap üstünde, parke altında, spor salonları zeminlerinde halı veya seramik altında, jeneratör-kompresör ve mekanik dairelerinde vibrasyon önleyici olarak kullanılır.

KAUÇUK LEVHA

KAUÇUK LEVHA

mantar şilte

MANTAR ŞİLTE

Akustik Halı

Akustik karo halı ve kauçuk tabanlı akustik halı modellerimiz mevcuttur. Yanmaya dayanıklı akustik karo halılar özellikleri titreşimi engellemesidir. Yapılan araştırmalara göre günümüz ofislerinde kontrolsüz gürültü, çalışanların verimini düşürmektedir. Bu gürültünün en önemli kaynaklarından biri de ayak sesidir. Akustik halılar cushion back sistemi sayesinde bu seslere 32 dB’e kadar dayanıklıdır. Böylece karo halıyla kaplanan ofislerde iş veriminin artacağı söylenebilir. Kauçuk tabanlı akustik halı ses emici özelliğiyle ses yalıtımı sağlar ve konulan zeminde kaymaları engeller.

Akustik Karo Halı

Akustik Karo Halı

Zemin Ses Yalıtımını Nasıl Yapıyoruz ?

Şap altında darbe, parke, zemin, titreşim ve vibrasyon gibi seslerin yalıtımı için kauçuk maddeli ürünler kullanılır. Mantar şilte rulo, halı kauçuk olarak kullanılabilir. Darbe kaynaklı seslerin geçişini önlemek için kullanılan ses izolasyon ürünleridir.

Zemin kauçuk malzemeleri oluşan darbe sesinin bir diğer tipi de “topuk sesi” diye adlandırılan ve sert döşeme üzerinde yürünmesi ile oluşup ortam sesi olarak aynı mekanda yayılan seslerin yalıtımıdır. Alt kata giden darbe, titreşim ve vibrasyon gibi sesleri ses yalıtım ile engelleyebilirsiniz.

 

zemin kauçuk malzemeleri

zemin kauçuk malzemeleri

zemin kauçuk malzemeleri

zemin kauçuk malzemeleri

zemin kauçuk malzemeleri