Yanmaz Labirent Sünger

Yanmaz labirent sünger sesi kesen değil ortam içinde oluşan yankı ve uğultu gibi düşük frekanslardaki sesi engelleyen akustik sünger modelidir. Eğer ses izolasyonu gerektiren ortamlarda labirent sünger kullanılmak istenirse beraberinde farklı ses yalıtım malzemeleri kullanılır. Peki nedir bu malzemeler ? Süngerpan, epdm ses bariyeri en çok kullanılan ürünlerdir. Ses kesici süngerpan üzerine bariyer lamine edilip son aşama olarak akustik labirent sünger kaplandığında yüksek oranda ses yalıtımı sağlanır.

Yanmaz Labirent Sünger Teknik Özellikleri

100cm x 100cm ebatlarındadır. 50cm x 50cm üretilebilir.
Kendinden yapışkanlı modeli mevcuttur.
2cm, 3cm, 4cm ve 5cm kalınlığında üretilir.
Yanmaz labirent sünger siyah renkte, yanıcı akustik labirent sünger ise antrasit renktedir.
İstenirse yüzeyi farklı renklerde flok kaplama yapılarak renkli akustik labirent sünger üretilebilir.
Malzeme esnek olduğu için uygulaması kolaydır ve maket bıçağı ile kolaylıkla şekillendirilir.
Bariyerle lamine edildiği durumda ses izolasyonu sağlayan bir malzeme haline gelir.

Yanmaz Labirent Sünger Nasıl Uygulanır ?

Akustik süngerler yoğunluğu ve ebatları bakımından kolay uygulanabilen malzemelerdir. Akustik kaplama işlemlerini tavan veya duvarda yapacak olsanız bile uygulama biçimi aynıdır. İsterseniz kendinden yapışkanlı labirent sünger temin edebilir veya sünger yapıştırıcısı ile uygulamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Kendinden yapışkanlı ürünlerde yapışkanın kağıdını kaldırıp ardından süngeri uygulanması gereken kısımlara yapıştırabilirsiniz. Akustik Sünger yapıştırıcısı kullanacaksanız yapıştırıcı bir kapa döküp rulo fırça ile sürüp daha sonrasında süngeri uygulayabilirsiniz.

Yanmaz Akustik Labirent Sünger Nerelerde Kullanılır ?

Akustik ses yalıtımı yapılması istenen her alanda labirent sünger kullanabilirsiniz. Görüntünün bozulmaması için kenar kesim noktalarına dikkat etmelisiniz. Stüdyo, müzik odası, bateri odası, akustik kabin, piyano odası vb. mekanlardan ziyade epdm ağır bariyerli labirent süngeri jeneratör odası ve kabini, makine dairesi, bar gibi gürültülü ortamlarda kullanabilirsiniz.
ses yalıtım malzemeleri fiyat listesi