Yanmaz Akustik Ses Yalıtım Süngerleri

Yanmaz özellikte akustik ses yalıtımı sağlayan süngerler nelerdir, nasıl uygulanır, fiyatları nelerdir bunlara değineceğiz.

Yanmaya karşı yüksek direnç sağlayan ve mükemmel ses yutum değerlerine sahip, yüksek performanslı akustik köpüktür. Ses yutma performansı çok iyi olan bu ürün, yüksek hava hızlarında bile herhangi bir aşınmaya maruz kalmaz. Orta ve yüksek frekans aralığında maksimum performansta çalışan yanmaz akustik süngerler, kurşun & pvc bariyer gibi malzemelerin eklenmesi ile sesin akustik düzenlemesinde ve ses yalıtımında yüksek performans gösterirler. İçeriğindeki kimyasallar zararlı atık ihtiva etmez ve yanma sonucunda zehirli gaz çıkarmamaktadır. Yanmaz süngerler genellikle üzerine bir uygulama yapılmayacak bölgelerde ses emilimi sağlaması için kullanılır.

Yanmaz Akustik Ses Yalıtım Süngerleri Nelerdir ?

Yüzey yapılarının yumurta, piramit, labirent formlarına dönüştürülerek akustik performansları arttırılır. Gürültü ihtiva eden tüm ortamlarda akustik düzenleme amaçlı, jeneratör, kompresör kabinlerinde sanayi makinelerinin kabinlerinde, havalandırma kanallarında ses sönümleyici olarak kullanılırlar. Otomotiv ve beyaz eşya sektöründe motor seslerinin yalıtımında kullanılırlar.

Yanmaz Akustik Ses Yalıtım Süngerleri Nerede Kullanılır ?

Havalandırma kanallarında, mekanik dairelerde, jeneratör, Tekne Yalıtımı , Yat Motoru Ses İzolasyonu, kompresör kabinlerinde, kısacası ses yalıtımı gereken her noktada, disko, restoran, sinema, konser, toplantı salonları gibi akustik çözüm gereken alanlarda kullanılmaktadır. Hava içerisinde parçacıklar halinde yayılmaz.

ses yalıtım malzemeleri fiyat listesi