Tavan Ses Yalıtımı

tavan ses yalıtımı

Tavan ses yalıtımı katlar arası ses geçişlerini engellemek için yapılan bir uygulamadır. Gürültülerin engellenmesi için ve rahatsız edici seslerden kurtulmak için ses yalıtımı yaptırmanız gerekir. Katlar arası ses yalıtımı kendi tavanınızda yapılan uygulamayla engellenemez eğer yaparsanız biz buna garanti vermeyiz. Neden ? Çünkü ses kaynağından gerekli işlem yapılmalıdır. Eğer sizden üst kata gidiyorsa tavan ses yalıtımı ile bu konuda %90 ses yalıtım garantisi verebiliriz. Ancak altını çizecek olursak üst kattan gelen sesi kendi tavanınızdan engelleyemezsiniz.

Tavan Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Günümüzde ses yalıtımı uygulaması her alanda sık bir şekilde yapılmaktadır. Binalarda, yaşam alanlarının ortak olduğu alanlarda ses yalıtımı uygulaması yapılmaktadır. Rahatsız edici seslerin engellenmesi için tavan ses yalıtımı yapılmaktadır. 

Akustik düzenleme yapılması gereken mekanlarda da tavana akustik ürünler uygulanabilir. Akustik süngerler, akustik düzenleme sağlayarak seslerin daha kaliteli gelmesini sağlar ve ses karmaşasını engeller. Daha rahat ve huzurlu bir ortam için ses yalıtımı uygulaması yapmaktayız.

Tavan Ses Yalıtım Süngeri Uygulama

Tavan Ses Yalıtımı

Bariyerli Süngerler

Bariyerli süngerler akustik ürünlerdir. Poliüretan köpükten üretilen bariyerli süngerler yanmaz özelliktedir ve yanmazlık sertifikalıdır. Bariyerli süngerler ses kesici süngerlerdir. Güçlü seslerin izole edilmesi gereken mekanlarda bariyerli süngerler kullanılır. Bariyerli süngerler tavan ve duvarlara uygulanabilir. Bariyerli süngerler yüksek ses yalıtım performansı sağlayan ses izolasyon malzemesidir. Ses yalıtımının yanında akustik düzenlemede sağlar. 

Uğultu, yankı, eko gibi ses bozukluklarını ve ses karmaşasını engeller. Bariyerli süngerler nemden etkilenmeyen, küf tutmayan ve yanmaz özellikte olan akustik süngerlerdir.

bariyerli akustik sünger tavan ses yalıtımı

bariyerli akustik sünger tavan ses yalıtımı

Bondex Süngerpan

Bondex süngerpan ses kesici bir süngerdir. Süngerlerin küçük parçacıklar haline getirildikten sonra yeniden yoğun bir şekilde birleşmesinden oluşur. Ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlayan bondex süngerpan güçlü seslerin kesilmesi için kullanılan bir ses izolasyon malzemesidir. Güçlü seslerin kesilmesi gereken mekanlarda süngerpan kullanılarak mükemmel bir ses yalıtım performansı sağlanır. 

Bariyerli Süngerpan Fiyatları

Rebonded Bondex Süngerpan Fiyatları

Yüzer Tavan Panelleri

Yüzer tavan panelleri tavan ses yalıtımı uygulamalarında ve akustik düzenleme amaçlı kullanılan bir üründür. Yoğunluğu 95 kg/m3 tür. Yüzer tavan panelleri dekoratif ürünlerdir. Akustik düzenleme sağlamak amacıyla kullanılan yüzer tavan panelleri ses yalıtımına da katkıda bulunur.

 Akustik düzenleme ile sesleri düzenler ve seslerin daha kaliteli gelmesini sağlar. Yüzer tavan panelleri ses karmaşasını engellemek için kullanılan akustik bir üründür. Yankı ve eko gibi ses problemlerini çözümleyen yüzer tavan panelleri uygulandığı ortama şık bir görünüm katar. 

Konferans Salonu Ses Yalıtımı Fiyatları

Akustik Tavan Ses Yalıtımı

Akustik Baffle

Akustik Baffle tavan ses yalıtımında kullanılan akustik bir üründür. Akustik baffle uygulandığı mekana hoş bir görüntü sağlar. Ses karmaşasına engel olan akustik baffle yankı, uğultu, eko gibi ses problemlerini de çözümler. Akustik baffle yapısı özel cam yünüdür.

 Gürültülü iş yerlerinde makinelerin çıkarttığı sesleri emerek ses yalıtımı sağlar ve daha huzurlu, sağlıklı bir iş ortamı sağlar. Çağrı merkezlerinde, konferans salonlarında, açık ofislerde, dersliklerde, fuar alanlarında, anfilerde, toplantı salonlarında, yemekhanelerde, spor merkezlerinde vb. ses karmaşasının engellenmesi gereken mekanlarda kullanılan akustik bir üründür. Akustik baffle dekoratif bir üründür ve renk seçenekleri mevcuttur.

Akustik Tavan Baffle Panel

Akustik Baffle

Akustik Ahşap Panel

Tavan ve duvarlara uygulanan akustik ahşap paneller akustik düzenleme sağlarlar. Ses yansıtıcı panellerdir ve eko,yankı gibi problemlere engel olurlar. Akustik ahşap panellerin yüzeyleri derzli ve deliklidir. Akustik düzenleme amacıyla kullanılırlar ve ses yalıtımına da yardımcı olurlar. Akustik ahşap paneller ses yutucu ve yansıtıcı ürünlerdir. Tavanlara ve duvarlara uygulanabilirler. Organizasyon fuarları, büyük partiler, kongre salonları, ofisler, düğün salonları, konferans salonları, toplantı salonları, telekonferans salonları vb. mekanlarda kullanılır.

Ahşap akustik paneller

Ahşap akustik paneller

Kumaş Kaplı Akustik Panel

Kumaş kaplı akustik paneller akustik düzenleme sağlamak amacıyla kullanılan bir üründür. Akustik düzenleme yanında ses yalıtımına da katkı sağlar. Dekoratif bir ürün olan kumaş kaplı akustik paneller renk ve model seçenekleri ile uygulandığı ortama şık bir görünüm katar. eko gibi ses problemlerini çözümleyen akustik kaplı kumaş paneller ses karmaşasına da engel olur.

 Mekan akustiği düzenleyerek seslerin daha kaliteli gelmesini sağlar. Renk seçenekleri mevcuttur. İstenilen boyutlarda ve renklerde üretilebilir. Sinema salonları, toplantı salonları gibi mekanlarda kullanılan akustik bir üründür. Kalınlığı 20 mm ve 40 mm, yoğunluğu 95 kg/m3 tür. Kumaş kaplı akustik panel istenilen ebatlarda üretilebilir.

tavan kumaş kaplı panel tavan ses yalıtımı

tavan kumaş kaplı panel tavan ses yalıtımı