Akustik Sünger Nasıl Yapıştırılır

sünger nasıl yapıştırılır

Akustik sünger nasıl yapıştırılır ? akustik ses yalıtım süngerler uygulamaları kolay ses yalıtım süngerleridir. Öncelikle özel yapıştırıcısı olan solid malzemeyi alıyorsunuz ve bir adette parmak rulo gereklidir. Malzemelerimizi tamamladıktan sonra, yapıştırıcıyı bir kovaya aktarıyoruz ve parmak rulomuzu yapıştırıcıya sürüyoruz.
Daha sonra duvara kısım kısım sürerek beklemeden elimizden bulunan akustik süngeri yapıştırıcı sürdüğümüz bölgeye yaslıyoruz. Yapıştırıcı özel bir ürün olduğu için hem çabuk hem de uzun ömürlü bir uygulama sağlamaktadır.

Akustik sünger nasıl yapıştırılır

Akustik Yanmaz Sünger Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır

Akustik Sünger Nasıl Yapıştırılır ?

Kuruma süresi 10 – 15 dk arasındadır. Uygulama Şekli Toz ve yağdan arınmış yüzeylere fırça veya rakle ile uygulayın. Kuruma süresi sonunda yüzeylere bastırarak yapıştırın. Yapıştırıcının uygulandığı ortamda maskeli ve iş gözlüğü ile bulunulmalı ayrıca çok fazla bu ortamda bulunmamak gerekiyor. Yapıştırıcı alev alan bir ürün olduğu için civarında sigara içmek ateş yakmak gibi eğilimlerde bulunulmamalı. Uygulama bittikten sonra ortamı iyice havalandırdıktan bir süre sonra yapıştırıcı kokusu kaybolacaktır.

Basotect Melamin Akustik Sünger Uygulaması

Basotect Melamin Sünger Uygulaması

Bir başka yapıştırma malzemesi ise silikondur. Silikon aracılığıyla da akustik süngerleri yapıştırabilirsiniz. Akustik sünger nasıl yapıştırılır ? Fakat uzun ömürlü bir uygulama için solid yapıştırıcıyı önermekteyiz. Dilerseniz çok yüksek boyuttaki mekanlarınız için teknik ekibimiz uygulamalarınızı gerçekleştirebilir.

Renkli Akustik Sünger Uygulaması

Akustik Ses Yalıtım Süngeri Ses Yalıtımı 

Ses yalıtımı malzemeleri grubundan olan akustik süngerler. Ses emici özellikleriyle üstün yutum performansı sağlarlar. Yanmaz, I. sınıf Hammade ile ürettiğimiz akustik süngerler, TSE ve ISO kalite belgeli ürünlerdir.

Not : Akustik basotect sünger yapıştırma uygulamasını kendiniz yapabilirsiniz. Ancak ürünü kesmeniz gerekirse maket bıçağı kullanarak kesebilirsiniz, dikkat edin keserken mutlaka eşit kesmeniz gerekmektedir.