Ses Yalıtımı | Akustik Ses İzolasyonu | Ses Yalıtım Malzemesi | Tekno Foam

Ses Yalıtımı

Ses yalıtımı mekan içi ses geçişlerinin engellenmesi için yapılan uygulamalardır. Sesin kaynağına yapılan ses yalıtım çalışması ile sessiz bir ortam elde edebilmek için Tekno foam ses yalıtım firması ile iletişime geçebilirsiniz. Ürün temini sağlayıp ses şikayetinize uygun çözüm sağlayacak projelerle uygulamalarınızı yaptırabilirsiniz.

AKUSTİK SES YALITIMI

Yapmış olduğumuz uygulamalar sadece gürültüyü önlemek için değildir. Sizlerin ve başkalarının göz zevkine hitap edecek akustik ses yalıtım malzemeleri ile duvar, tavan, zemin ve ortam içinde montaj yaparak akustik sağlanabilir. Stüdyo, müzik odası gibi müzikal ortamlarla beraber sinema odası, alışveriş merkezi vb. sosyal mekanlar ve hatta ofis, çağrı merkezi, konferans salonu gibi kurumsal mekanlarda da akustik ses yalıtımı uygulaması yapılması mümkündür.

SES YALITIM MALZEMELERİ

Ses yalıtım malzeme çeşitlerimizin fazla olmasının nedeni ses frekansına ve istenilen görselliğe uygun malzemeyi kullanmak içindir. Gürültü izolasyonu için süngerpan, epdm ses bariyeri, bariyerli rebonded bondex süngepan, bariyerli yanmaz akustik sünger ve bariyerli melamin sünger kullanarak yüksek oranda ses kesimi sağlanır. En verimli sonuç yapılan uygulamada hava boşluğu bırakarak yaşanır. Zeminde oluşan darbe ve titreşimli sesler için mantarlı kauçuk levha, kauçuk şilte kauçuk tabanlı akustik halı ve karo halı kullanılır. Akustik ses yalıtımı için akustik sünger (piramit, labirent, special, yumurta, rulo düz, basotect melamin sünger, vicoustic flexi sünger, bass küpü, basstrap, zigzag sünger, kesik piramit sünger ), akustik panel kaplama malzemeleri (kumaş kaplı paneller, masa seperatörü, paravan, baffle, asma tavan paneli, yüzer tavan panelleri, ledli acrux panel) ses yalıtımlı cam, akustik kabin, ses geçirmez yalıtımlı kapı tercih edilir.