Ses Yalıtım Malzemeleri

Ses yalıtım malzemeleri ses yalıtımı uygulamalarında kullanılmak üzere üretmiş olduğumuz akustik ve ses kesici ürünlerdir. Ses yalıtımı nedir bu makalede bunu açıklamayacağım isterseniz link üzerinden makaleye ulaşabilirsiniz.


İstenmeyen seslerden arınmak için çeşitli malzemeler mevcuttur. Genellikle duvarlar ve tavanlar için süngerler, zeminlerde halı ve kauçuk ürünler (süngerpanda zeminde kullanılabilir) yine duvarlarda akustik paneller kullanılabilir.

Akustik düzen sağlamak eko, yankı, ses karışıklığı engellemek için akustik ses yalıtımı malzemeleri kullanabilirsiniz.Amaç eğer seslerin tamamen kesilmesi ise bondex sünger ve epdm bariyerli ürünler kullanılabilir. Bunun dışında dekor amaçlı ses yalıtımı ürünü olarak akustik panelleri kullanabilirsiniz. Akustik kumaş kaplama fiyatları renk ve renk ve model seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Akustik Sünger Ses Yalıtım Malzemeleri

Akustik ses emici ve düzenleyici olan akustik süngerler ortamdaki ses karmaşasının düzenlenmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Eko, yankı gibi ses problemlerini engellemek açısından büyük önem taşıyan akustik süngerlerin müşteri talebine göre farklı üretimi vardır. Birinci sınıf yanmaz ISO sertifika ve belgelerine sahip süngerlerin esnek ve kolay uygulanabilen yapısı vardır. Model olarak Piramit Sünger, Yumurta Sünger, Labirent Sünger, Spesiyal Sünger ve Düz Sünger olmak üzere farklı desenleri mevcuttur.

Akustik sünger ses yalıtım uygulamaları yapımında kendinden yapışkanlı akustik sünger kullanabilir veya sünger yapıştırıcısı kullanarak mekanın akustiğini arttırabilirsiniz. Süngerin arka yüzeyinde bulunan yapışkanlı kağıdı çıkarıp istediğiniz alana uygulayabilirsiniz. Sadece süngerlerde bu özellik bulunmaz süngerpan kauçuk levha gibi malzemelerde de kendinden yapışkanlı üretmek mümkün.

Rebonded Bondex Süngerpan Ses Yalıtım Malzemeleri

Bondex Süngerler yüksek yoğunluktaki ses tempolarına karşı duvar tavan gibi hatta titreşim emici olarak zeminlerde uygulanabilen atık süngerlerin tekrar sıkıştırılarak bir araya gelmesiyle oluşturulan ses yalıtım süngerleridir. Rebonded Bondex Süngerler yetersiz kalacağı bölgelerde Epdm Bariyerli modelleriyle uygulanması tavsiye edilmektedir. Bondex Süngerler yoğunluğu yüksek olduğu için ses geçirgenliği düşük olan ses izolasyon malzemesidir.

Etkili bir ses izolasyon süngeri olan Bondex Süngerlerin kullanım alanları oldukça geniştir. Çok yüksek sesleri bile izole edebilme performansı sağlayan süngerpanın yoğunluğu ve kalınlığı ne kadar yüksekse ses yalıtım oranı o kadar artmaktadır.

Titreşim Emici Ses Yalıtım Malzemeleri

Zeminlerde meydana gelen titreşim, darbe gibi ses problemlerine karşı parke ve şap altında kullanılan zemine serilerek uygulaması yapılan ses izolasyon malzemesidir. Kauçuk yalıtım malzemeleri ile sadece ses yalıtımı yapmakla kalmazsınız ayrıca ısı kaybını önleyerek ısınma giderlerine de katkı sağlayabilirsiniz. Mantarlı kauçuk levha, kauçuk şilte, akustik karo ve kauçuk tabanlı halı yüzer döşeme uygulamalarında tercih edilen ürünlerimizdir.

Heraklite Ahşapyünü ve Taşyünü Ses Yalıtım Malzemeleri

Yanmaya karşı yüksek direnç sağlayan heraklite levhalar özellikle günümüzde inşaat sektöründe sık kullanılmaktadır. Heraklite Ahşap Yünü rutubete ve neme karşı özel imal edilmiştir. Hastane, Okul, Sinema, Tv Stüdyoları, Müzik Stüdyolarında ara duvarlar ile tavan ve zeminlerde kullanım alanına sahiptirler.

ses yalıtım malzemeleri fiyat listesi