Ses Yalıtım Bandı

Ses yalıtım bandı; sünger izolasyon bant üretiminde, poliüretan, PVC, polietilen, EPDM ve EVA gibi malzemeler kullanılır. Kullanım amacına uygun olarak yapışkansız, tek taraflı veya çift taraflı yapışkanlı olabilir. Alçı levha bölme ve giydirme duvar yapımında galvanizli çelik sac profillerinin altına yapıştırılır. ses yalıtım bandı, ses köprülerini ortadan kaldırarak duvarların ses yalıtım performansını artırır.

Hafif ara bölme duvar sistemlerinde kullanılan tüm metal profiller, sistem performansı için çok tehlikeli ses köprüleri haline geliyor. Profillerin katı-katı teması yapan "profil-profil", "profil-alçıpan", "profil-duvar/tavan" gibi tüm yüzeyleri S3 Alçıpan Profil Ses Yalıtım Bandı ile kaplanarak ses köprüleri engellenebiliyor.

Ses Yalıtım Bandı Teknik Özellikleri

Kalınlık : 3 mm ve 5 mm
Yoğunluk :720 kg/m³
Dinamik Sertlik : 77MN/m³

Yapı sektöründe ses yalıtımı, yapının kalite göstergelerinin başında yer alarak tercihi etkileyen başlıca faktörlerden biri sayılmaktadır. Dolayısı ile yapı malzemeleri ve ses yalıtımı konusunda yeterli bilgiye sahip olmak, planlanan başarıda önemli rol oynamaktadır.

ses yalıtım malzemeleri fiyat listesi