Ses İzolasyonu

ses izolasyonu

Ses İzolasyonu iş yerlerinde, günlük ev hayatında, fabrikalarda vb. bir çok ortamda rahatsız eden seslerin geçişlerinin engellenmesi diğer bir deyişle hapis edilmesi için yapılan uygulamalardır. Ses izolasyon bir çok çalışanın bulunduğu ortamdaki gürültü ve ses karmaşası iş performansını düşürdüğü gözlenmiştir. Dışarıdan gelen sesler ve çalışanlar arası ses geçişlerinin düşürülmesi adına ses izolasyon ve yalıtım çalışmaları yapılabilmektedir. Öncelikle ses izolasyon malzemeleri ve süngerlerini tanıyalım.

Ses İzolasyonu Yalıtım Uygulamaları

Ses İzolasyonu Fiyatları

Ürün fiyatlandırması malzemenin kalınlığı, yoğunluğu ve kalite seviyesine göre belirlenmektedir. Ses izolasyon Ürünlerimiz I. sınıf sertifikalı Belçikadan getirilen ham maddeler ile üretilmektedir. Ürün fiyatının üzerine yapıştırma ve uygulama dahil m2 fiyat bilgisi tarafınıza gönderilmektedir.

Akustik yalıtım ses izolasyon veya yankı yalıtımı, ev ses izolasyon, ofis, fabrika, fabrika gibi bir çok mekan için tespit yapıp daha sonra fiyatlandırma yapmak gerekir. Her ürünün her mekanda her derecedeki sesi engellemesi gibi bir şey söz konusu olamaz. Ses izolasyon Doğru malzeme için mutlaka çözüm isteyiniz.

Akustik Ses Yalıtım ses İzolasyonu Süngerleri

Akustik Ses İzolasyon Süngerleri

Akustik ses izolasyon sağlayan yanmaz ses yutucu ürünlerdir, poliüretan veya melamin ham maddeli süngerlerden oluşmaktadır. Duvar ve tavanlarda kolayca ses izolasyon uygulanabilirler. Yüzey desenleri piramit ,yumurta ,labirent gibi desenlerde kendiliğinden yapıştırıcılı olarak imal edilebilmektedir. Yoğunlukları 50, 70 ve 90 dns kg/m3 ve genellikle 1000×1000 mm levhalar şeklindedir.

Ses izolasyon süngerleri Genel kullanım amaçları ortamdaki yankı, eko ve ses karmaşasını almak, akustik düzenleme sağlamaktır. Ses izolasyon malzemeleri Düşük frekanslı seslerin yalıtımda kullanılmaktadır. Yanmaz özellikte olmaları makine daireleri gibi mekanlarda artı olarak işe yaramaktadır.

Ciddi bir ses izolasyon sağlanması için epdm bariyer ile birlikte kullanılmalıdır. Kendiliğinden yapışkanlı modelleri opsiyoneldir. Melamin yapıda olanları beyaz ve gri renktedirler. Renk seçenkleri için Tekno Sünger (Touch) ürünleri tercih edilebilmektedir.

Akustik Yalıtım ses izolasyonu

Tekno Touch Akustik Ses İzolasyon Süngeri

Akustik  ses izolasyon süngerlere renkli bir alternatif olarak üretilmiştir. Yeşil, mavi, bordo, kırmızı, sarı gibi bir çok renkte üretilmektedir. Ses izolasyon süngerler tam olarak yanmaz değildir fakat alev almaz özelliktedir. 50 x 50 cm ebatlarında labirent, yumurta, spesiyal piramit ve düz şekillerde üretilebilmektedir. Uygulaması kolaydır kendiliğinden yapışkanlı modelleri mevcuttur.

Stüdyo, ses kayıt odası, reji odası gibi akustik mekanlarda dekoratif çözüm olarak duvar ve tavanlarınıza şık bir ses izolasyonu sağlamaktadır. Tekno süngerler renkli akustik sünger talepleri doğrultusunda akustik panellerde alternatif olmuştur. Akustik ses izolasyonu yankı yalıtımı, eko, ses karmaşası, gürültü gibi problemleri çözmede en iyi ürünlerden birisidir.

Rebonded Bondex Süngerpan Ses İzolasyonu Malzemesi

Rebonded Süngerpan Ses İzolasyon Malzemesi

Atık süngerlerin tekrar bir araya getirilerek yoğun olarak birleşiminden elde edilen duvar, tavan ve zeminler kullanılan ses izolasyonu malzemelerindendir. 10 mm, 70 mm kalınlıklarda, 100 – 180 dns kg/m3 yoğunluklarda, 1000 x 1000 mm ebatlarında üretilmektedir. Fiyatlandırması da bu ölçüler çerçevesinde yapılmaktadır. Yüksek frekanslı seslerin izole edilmesinde epdm ağır bariyer ile birlikte kullanılarak ciddi bir ses izolasyon malzemesi ortaya çıkarılmış olur. Ses izolasyonu Uygulama şekli özel yapıştırıcısı ile duvara kolayca uygulanabilir. Daha sonra üzerine alçıpan çekilip boya atılabilmektedir.

Ses İzolasyonu Fiyatları

Ses İzolasyonu Uygulaması

Öncelikle şikayet ve talepleriniz üzerine mekanda keşif – çözüm –  ses izolasyonu uygulama planı adımları gerçekleştirilmektedir. Bu aşamadan sonra size teklif gönderilir. Eğer sadece ürün talep ediyorsanız malzemeleriniz gönderilir. Ses izolasyonu Uygulama hizmeti tarafımızdan isteniyorsa size teklifte sunulan sorunlarınıza çözüm olacak doğru ürünler kullanılacaktır.

Özellikle sünger grubu ses izolasyonu ürünleri kullanılmaktadır. Talep ederseniz uygulama bittikten sonra yüzeye dekor sağlayan kumaş kaplı ses yutucu paneller veya renkli tekno ses izolasyonu süngerler kullanılabilmektedir. Satın aldığınız ürünlerle alakalı uygulama veya diğer detaylarını telefon ile bizleri arayarak müşteri temsilcimizden alabilirsiniz.