Ses İzolasyonu

Ses İzolasyonu iş yerlerinde,günlük ev hayatında, fabrikalarda vb. bir çok ortamda rahatsız eden seslerin geçişlerinin engellenmesi diğer bir deyişle hapis edilmesi için yapılan uygulamalardır. Bir çok çalışanın bulunduğu ortamdaki gürültü ve ses karmaşası iş performansını düşürdüğü gözlenmiştir. Dışarıdan gelen sesler ve çalışanlar arası ses geçişlerinin düşürülmesi adına ses izolasyonu ve yalıtım çalışmaları yapılabilmektedir. Öncelikle ses izolasyon malzemeleri ve süngerlerinİ tanıyalım.

Ses İzolasyonu Fiyatları

Ürün fiyatlandırması malzemenin kalınlığı, yoğunluğu ve kalite seviyesine göre belirlenmektedir. Ürünlerimiz I. sınıf sertifikalı Belçikadan getirilen ham maddeler ile üretilmektedir. Ürün fiyatının üzerine yapıştırma ve uygulama dahil m2 fiyat bilgisi tarafınıza gönderilmektedir.

Akustik yalıtım veya yankı yalıtımı, ev ses izolasyon, ofis, fabrika, fabrika gibi bir çok mekan için tespit yapıp daha sonra fiyatlandırma yapmak gerekir. Her ürünün her mekanda her derecedeki sesi engellemesi gibi bir şey söz konusu olamaz. Doğru malzeme için mutlaka çözüm isteyiniz.

Akustik Ses İzolasyon Süngeri

Akustik izolasyon sağlayan yanmaz ses yutucu ürünlerdir, poliüretan veya melamin ham maddeli süngerlerden oluşmaktadır. Duvar ve tavanlarda kolayca uygulanabilirler. Yüzey desenleri piramit ,yumurta ,labirent gibi desenlerde kendiliğinden yapıştırıcılı olarak imal edilebilmektedir. Yoğunlukları 50, 70 ve 90 dns kg/m3 ve genellikle 1000x1000 mm levhalar şeklindedir.

Genel kullanım amaçları ortamdaki yankı,eko ve ses karmaşasını almak, akustik düzenleme sağlamaktır. Düşük frekanslı seslerin yalıtımda kullanılmaktadır. Yanmaz özellikte olmaları makine daireleri gibi mekanlarda artı olarak işe yaramaktadır.

Ciddi bir izolasyon sağlanması için epdm bariyer ile birlikte kullanılmalıdır. Kendiliğinden yapışkanlı modelleri opsiyoneldir. Melamin yapıda olanları beyaz ve gri renktedirler. Renk seçenkleri için Tekno Sünger (Touch) ürünleri tercih edilebilmektedir.

Tekno Touch Akustik Ses İzolasyonu Süngeri

Akustik süngerlere renkli bir alternatif olarak üretilmiştir. Yeşil, mavi, bordo, kırmızı, sarı gibi bir çok renkte üretilmektedir. Tam olarak yanmaz değildir fakat alev almaz özelliktedir. 50 x 50 cm ebatlarında labirent,yumurta, spesiyal piramit ve düz şekillerde üretilebilmektedir. Uygulaması kolaydır kendiliğinden yapışkanlı modelleri mevcuttur.

Stüdyo, ses kayıt odası, reji odası gibi akustik mekanlarda dekoratif çözüm olarak duvar ve tavanlarınıza şık bir çözüm sağlamaktadır. Tekno süngerler renkli akustik sünger talepleri doğrultusunda akustik panellerde alternatif olmuştur. Akustik yankı yalıtımı, eko, ses karmaşası, gürültü gibi problemleri çözmede en iyi ürünlerden birisidir.

Rebonded Süngerpan Ses İzolasyon Malzemesi

Atık süngerlerin tekrar bir araya getirilerek yoğun olarak birleşiminden elde edilen duvar, tavan ve zeminler kullanılan ses izolasyon malzemelerindendir. 10 mm, 70 mm kalınlıklarda, 100 - 180 dns kg/m3 yoğunluklarda, 1000 x 1000 mm ebatlarında üretilmektedir. Fiyatlandırması da bu ölçüler çerçevesinde yapılmaktadır. Yüksek frekanslı seslerin izole edilmesinde epdm ağır bariyer ile birlikte kullanılarak ciddi bir ses izolasyon malzemesi ortaya çıkarılmış olur. Uygulama şekli özel yapıştırıcısı ile duvara kolayca uygulanabilir. Daha sonra üzerine alçıpan çekilip boya atılabilmektedir.

Ses İzolasyonu Uygulaması

Öncelikle şikayet ve talepleriniz üzerine mekanda keşif - çözüm - uygulama planı adımları gerçekleştirilmektedir. Bu aşamadan sonra size teklif gönderilir. Eğer sadece ürün talep ediyorsanız malzemeleriniz gönderilir. Uygulama hizmeti tarafımızdan isteniyorsa size teklifte sunulan sorunlarınıza çözüm olacak doğru ürünler kullanılacaktır.

Özellikle sünger grubu ses izolasyon ürünleri kullanılmaktadır. Talep ederseniz uygulama bittikten sonra yüzeye dekor sağlayan kumaş kaplı ses yutucu paneller veya renkli tekno süngerler kullanılabilmektedir. Satın aldığınız ürünlerle alakalı uygulama veya diğer detaylarını telefon ile bizleri arayarak müşteri temsilcimizden alabilirsiniz.

ses yalıtım malzemeleri fiyat listesi