Ses İzolasyon Uygulamaları

Gürültü, rahatsız edici ve insan sağlına olumsuz etki eden bir faktördür. İstenmeyen seslerden ve rahatsız edici gürültülerden kurtulmak için ses izolasyonu uygulaması yaptırmanız gerekmektedir. Ses kesici süngerler, bariyerli süngerler ve süngerpan ile ses izolasyonu uygulaması yapılmaktadır.

İstenmeyen ve rahatsız edici gürültülerin engellenmesini istiyorsanız ses izolasyon uygulaması yaptırmanız gerekir. Ses kesici ürünler ile ses izolasyonu sağlanır. Gürültü kan basıncını düşürebilir ve insanları psikolojik olarak etkileyebilir. Bu nedenle gürültüden etkilenmemek için ses izolasyonu önemlidir. Günümüzde ses izolasyonu oldukça yaygınlaşmıştır. Yaşam alanlarının ortak olması nedeniyle bir çok alanda ve mekanda ses izolasyonu yapılmaktadır. Özellikle inşaat sektöründe sık bir şekilde uygulanır. Güçlü ve yüksek frekanslı sesleri izole edebilmek için süngerpan, bariyerli süngerler veya ses kesici süngerler kullanılır.

Kompresör Odası Ses İzolasyon Uygulamaları

Kompresör gürültülü çalıştığından yüksek sesten etkilenmemek için ses izolasyonu yapılmalıdır. Ses kesici süngerler kullanılarak ses izolasyonu sağlanır. Güçlü bir ses izolasyonu için bariyerli süngerler veya süngerpan kullanılabilir. Bu uygulamada yanmaz özellikte olan süngerler kullanılması gerekmektedir. Titreşim ve vibrasyondan dolayı gürültü çıkar ve bu seslerin izole edilmesi için ses izolasyon uygulaması yaptırmanız gerekir. Bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hidrofor Ses İzolasyonu Hidrofor çok gürültülü çalışır ve bu gürültü çevreyi rahatsız edebilir. Hidrofor ortak yaşam alanlarında kullanılır. İnsanların, hidroforun gürültüsünden etkilenmemeleri için, ses izolasyonu uygulaması yaptırılması gerekmektedir. Ses kesici süngerler ile ses izolasyonu sağlanmaktadır. Bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Makine Odası Ses İzolasyonu

Makine odası ses izolasyonu yapılması gereken mekanlar arasındadır. Makine gürültülü çalıştığı için bu uygulama gereklidir. Makinenin gürültüsü dış ortama çıkmaması için ses kesici süngerler ile ses izolasyon uygulaması yapılarak ses yalıtımı sağlanmış olur. Makineden dolayı titreşim oluşur ve bu titreşimden gürültü meydana gelir. Ses izolasyonu uygulaması için bize ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

Chiller Soğutucu Ses İzolasyonu

Soğutucular hastane veya iş merkezlerinde genellikle bulunsa da çözümü aynıdır. Soğutucudan çıkan ses ortama yayılmasın diye etrafına ses kesen malzemelerle kaplama yapılması gerekir. Bunun için en iyi yöntem ses izolasyonlu akustik kabin yapımıdır. Soğutucu ebadına uygun kabin üretimimiz mevcuttur. İçinde kullanmış olduğumuz ses yalıtım malzemeleri ile sesi yüksek oranda kesmekteyiz. %100 hiçbir ürün sesi kesmez. Keser diyenlere itibar etmeyiniz.

Kazan Dairesi Ses İzolasyonu

Kazan dairesine ses izolasyonu yaptırılması gerekmektedir. Titreşimden dolayı oluşan gürültülerin izole edilmesi için ses kesici süngerler ile ses izolasyonu uygulaması yapılması gerekir. Kazan dairesinde oluşan gürültünün binaya ulaşıp insanları rahatsız etmemesi için ses izolasyonu yapılmalıdır. Bu gürültülerin izole edilmesi için ses kesici süngerler kullanılmaktadır. Rahatsız edici gürültüden ve gürültünün olumsuz etkilerinden korunmak için kazan dairesine ses izolasyonu yaptırabilirsiniz. Bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Asansör Dairesi Ses İzolasyonu

Günümüzde yeni yapılan binaların çoğunda asansör bulunmaktadır. Asansörün çıkardığı gürültü binadaki insanları rahatsız edebilir. Bu gürültüyü ses kesici süngerler ile yada süngerpan ile kesebilirsiniz. Asansörün çıkardığı seslerden etkilenmemek için ses izolasyonu yaptırmak gereklidir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Tekne Motoru Ses İzolasyonu

Tekne motoru oldukça gürültülüdür ve rahatsız edicidir. Teknedeyken gürültüden etkilenmemek için ve huzurlu bir ortam oluşturmak için motor kabinine ses izolasyon uygulaması yaptırmanız gerekmektedir. Tekne motoru gürültüsü güçlü çıktığı için ses kesici süngerler, bariyerli süngerler veya süngerpan kullanılarak ses izolasyonu sağlanır.

Jeneratör Ses İzolasyonu

Jeneratör gürültülü çalıştığından dolayı rahatsız edici sesler çıkartır. Bu gürültünün çevreye yayılmaması ve etraftaki insanların gürültüden dolayı rahatsız olmamaları için ses izolasyonu yaptırmanız gerekir. Ses kesici ürünler ile jeneratör kabini ses izolasyonu yapmaktayız. Jeneratör ses izolasyonunda kullanılan malzemelerin yanmaz olması önemlidir. Yanmaz özellikte ürünler ile ses izolasyon uygulaması yapmaktayız. Sizde ses izolasyon uygulaması yaptırarak rahatsız edici seslerden ve istenmeyen gürültülerden kurtulabilirsiniz. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Ev Ses İzolasyonu

Günümüzde ortak yaşam alanlarınında çoğalmasıyla ses izolasyonu uygulaması önemli bir hal almıştır. Evinizde huzurlu ve rahat bir ortam oluşturmanız için, sessiz bir ortamda uyumanız için yada film seyrederken kimseyi rahatsız etmemeniz ve kimseninde sizi rahatsız etmemesi için ses izolasyonu uygulaması yaptırmalısınız. Ses kesici ürünler ile duvarlar kaplanarak ses izolasyonu sağlanır. Akustik süngerler sayesinde evinizde yankı ve eko gibi ses problemleri de engellenir. Akustik düzenleme sayesinde seslerde daha kaliteli gelir. Bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Evde Sinema Salonu Ses Yalıtımı

Keyfinize düşkünseniz, kalabalığın stresini çekmeden sinema keyfi yaşamak istiyorsanız, mini sinema odası için ideal bir ortama sahipseniz ve bu uygulama için iyi bir bütçe ayırdıysanız size özel tasarımla oluşturulmuş ses geçişi engellenmiş bir ortama sahip olabilirsiniz. Dilerseniz sıfır bir odanın içine gerekli sinema odası sistemi, projeksiyon, sinema koltuğu ve daha farklı aklınıza gelebilecek çoğu gerekli işlemi yapmaktayız. Anahtar teslimimiz mevcuttur.

Disco Bar Ses Yalıtımı

Disko - Bar gibi yüksek sesli mekanlarda ses izolasyon uygulaması yapılması gerekmektedir. Çevreye ulaşan sesler insanları rahatsız edebilir. Ses kesici ürünler kullanılarak ses izolasyonu sağlanır. Disko - Bar gibi mekanlarda akustik düzenlemede önemlidir. Müzik seslerinin daha kaliteli gelmesi sağlanır. Uğultu, eko, yankı gibi ses karmaşıklıkları da engellenir. Ses izolasyon uygulaması için bize ulaşabilir detaylı bilgi alabilirsiniz.

Atış Poligonu Ses Yalıtımı

Atış poligonunda silah seslerinin dışarıya çıkmaması için ses izolasyonu uygulaması yapılması gerekmektedir. Ayrıca silah seslerinden dolayı oluşan eko ve yankının da engellenmesi için akustik düzenleme gerekmektedir. Ses izolasyon uygulaması sayesinde hem ses yalıtımı hemde akustik düzenleme sağlanmış olur. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Stüdyo Ses Yalıtımı

Stüdyo ses izolasyonu yapılması gereken mekanlar arasındadır. Yapılan işlerin profesyonelce olması için akustik düzenleme gerekmektedir. Ses geçişlerinin engellenmesi için ses kesici süngerler kullanılarak ses izolasyonu sağlanmış olur. Stüdyoda eko ve yankı gibi ses karmaşıklıkları da olmaması gereklidir. Akustik süngerler ile bu ses karmaşıklıkları çözümlenir.
ses yalıtım malzemeleri fiyat listesi