Makine Dairesi Ses İzolasyonu

Makine Dairesi Ses Yalıtımı

Ses yalıtımı; gürültünün zararlı etkilerinden korunulması gereken alanlarda (konut, okul,hastane, yurt, otel, is yeri vb.), çevreye yaydıkları gürültünün önlenmesi gereken alanlarda (hidrofor,jeneratör, kalorifer vb.), kullanım koşulu sese bağlı alanlarda (sinema, tiyatro, konser ve konferans salonu, TV ve ses kayıt stüdyosu vb.) yapılmalıdır.

Makine Dairesi Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır?

Makine bir parça kendi istikrarını etkileyebilecek titreşimler neden olabilir, ya da diğer ekipmanları transfer titreşimler etkilenebilir. Kaynağı ne olursa olsun, sürekli titreşim makine performansı üzerinde olumsuz bir etkisi var ve personel için gürültülü ve rahatsız edici ortam yaratabiliriz. Ya alıcı ya da titreşim kaynağı ekipman kendisi ve operatörler için büyük faydalar sağlayabilir.

Ekipman kapalı olmasına rağmen, gürültü hala binanın geri kalanı içine sızıntı olabilir. Bu gürültü üretimini engelleyebilir .Ayrıca gürültü, çalışanların sağlık ve güvenliği için tehlikeli olabilir. Ve zamanla, yüksek sese maruz kalma, özellikle ekipman çalışanlar için kalıcı zararlar verebilir.

ses yalıtım malzemeleri fiyat listesi