Kompresör Odası Ses Yalıtımı

kompresör odası ses yalıtımı

Kompresör odası ses yalıtımı; tüm endüstriyel kurum ve kuruluşlarda , okul , hastane , otel , avm , banka gibi sektörlerde bulunan ve olmazsa olmaz cihazlardan biri kompresör. Enerji kesintilerde mevcut işlevlerin devamı için devreye giren kompresörlerin kendine has gürültü seviyesi oldukça yüksek olmakta ve çevreyi rahatsız edici boyutlara ulaşmaktadır. Kompresörler bu gibi durumlarda ses yalıtımına , ses izolasyona , akustik kaplamaya , oda içerisinde veya oda dışarısında ise ses yalıtım kabinine alınarak gürültü istenilen seviyelere düşürülebilmektedir.

Kompresör Ses İzolasyon Kabini Fiyatları

Kompresör Ses İzolasyon Kabini

Kompresör odası ses yalıtımı malzemeleri

Kompresörler için özel kabin yapılarak kompresörden çıkan ses engellenebilir. Peki bu kabin içinde hangi malzeme kullanılır ? Ses kesici süngerpan, epdm ses yalıtım bariyeri, yanmaz akustik ses yalıtım süngerleri, basotect sünger, bariyerli yanmaz akustik sünger en çok tercih edilen ve size etkili sonuç sağlayan ürünlerdir.

  Kompresör Odası Ses Yalıtımı

Kompresör Odası Ses Yalıtımı Fiyatları

Kompresör Odası Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Kompresör bir oda içindeyse ve kabin yaptırmak istemiyorsanız ses nereden geliyorsa o kısma izolasyon malzemeleri kaplanır ve istenen sonuç elde edilir. Duvar ve tavandan giden seslerde en yoğun ve kalın süngerpan + 5cm hava boşluğu ( bunu çelik profil ile sağlayabilirsiniz ) + profil üzerine ses yalıtım bandı + çift tarafı alçıpanla kaplı epdm ses bariyeri kaplanır ve işlem tamamlanır. Yapıştırma işlemi için sıvı solid bazlı yapıştırıcıyı rulo fırça ile uygulayabilirsiniz. Tekno Foam İzolasyon San ve Tic. A.Ş. olarak kompresör kabini ve ses izolasyon uygulaması yapmaktayız.

Kompresör Ses Yalıtımı

Kompresör Ses Yalıtım Malzemeleri