Jeneratör Odası Ses Yalıtımı

jeneratör odası ses yalıtımı

Jeneratör odası ses yalıtımı makineden çıkan gürültünün ortam içerisinde oluşmasından ziyade çevreye sesin gitmemesi için yapılır. Jeneratörün konumu sesin nereden geldiği önemlidir. Eğer titreşimli sesler meydana geliyorsa jeneratör altına vibrasyon engelleyici malzemelerde kullanılabilir. Kesin bilgi verebilmek için jeneratör hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir. Bunun için size en yakın şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

jeneratör odası ses yalıtımı

jeneratör odası ses yalıtımı

Jeneratör Odası Ses Yalıtımı Malzemeleri

Jeneratörün boyutunda ve çıkardığı sesi engelleyebilecek ses izolasyon kabini üretmekteyiz. Bu sayede dışarıda bulunan jeneratörlere uygun ses kesimi sağlanabilir. Eğer jeneratör bodrum katında veya binanın herhangi bir alanında ise ona uygun ses yalıtım malzemeleri ile uygulama yapılabilmektedir. Kabin içinde kullanılan ürünler; süngerpan, epdm ağır ses yalıtım bariyeri, yanmaz akustik sünger, bariyerli süngerpan, bariyerli yanmaz ses yalıtım süngeri.

jeneratör odası ses yalıtımı

jeneratör odası ses yalıtımı

Jeneratör Odası Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Kabin verdiğiniz ölçülerde üretilir. İçerisinde malzeme olarak ses kesici süngerpan, epdm ses bariyeri ve yanmaz akustik sünger ile ses kesimi sağlanır. Duvardan gelen seslerde yine aynı malzemeler ile izolasyon sağlanabilir. Ancak duvarda yapılan uygulamada 5cm 150dns süngerpan uyguladıktan sonra hava boşluğu bırakmalısınız. Ne kadar çok hava boşluğu ve malzeme o kadar ses izolasyonu demektir. Ancak siz maliyeti azaltmak için 5 cm hava boşluğu bırakırsanız da yeterli olur. Daha sonra çift tarafı alçıpanlı epdm bariyer uygulanır ve %90 oranında ses kesimi sağlanır.

jeneratör odası ses yalıtımı

jeneratör odası ses yalıtımı