Evlerde Ses Yalıtımı

evlerde ses yalıtımı

Evlerde ses yalıtımı yaptırmanız kullanacağınız özel odalarınızda kimseyi rahatsız etmede ortam akustiği performansı yükselmiş olacaktır. Yankı, gürültü ve eko gibi problemleri engelleyen ses yalıtımı uygulamaları için firmamızla görüşebilir uygulama ve malzeme satışı isteyebilirsiniz.

evlerde ses yalıtımı

Ev Ses Yalıtım

Evlerde Ses Yalıtım Nasıl Yapılır ?

Evlerde ses yalıtımı yaparken dikkat edilmesi gereken nokta sesin kaynağına ulaşmaktır. Yan daireden gelen sesleri engellemek için duvarda ciddi bir izolasyon yöntemi uygulanır. Sesi kendi kaynağından kesmek her zaman daha doğru olsa da karşı taraf bu duruma izin vermiyorsa gürültü gelen tarafa uygulama yapılmalıdır. Bu durum üst kattan gelen sesler için geçerli değildir. Üst kattan darbe kaynaklı seslerde geldiği için çözümü üst katın zemininde uygulamalısınız.

Evlerde Ses Yalıtımı

duvar ses yalıtımı

Evlerde Ses Yalıtım Malzemeleri Nelerdir ?

Evlerde ses yalıtım; sesi engelleyebilmek için yoğun dansite ve kalınlığa sahip malzemeler kullanılır. Rebonded bondex süngerpan, epdm ses yalıtım bariyeri tavan ve duvar ses izolasyonu uygulamalarında kullanılırken zeminde parke şap altı ve üstünde kauçuk ve mantar esaslı izolasyon malzemeleri kullanılır. Bunun haricinde evde yapılan sinema ve stüdyo odası için akustik kaplama malzemeleri tercih edilir.

Ev Ses Yalıtım Uygulamaları

Akustik Sünger Piramit Sünger Ses Yalıtım Sünger

Evlerde Sinema Salonu Ses Yalıtımı

Evde Stüdyo Odası Ses Yalıtımı