Epdm Ağır Ses Bariyeri

Kauçuk epdm ağır bariyer ürünleri, bir titreşim kaynağından yayılan darbe ve yapı kaynaklı gürültüleri düşürerek mükemmel bir akustik performans sağlar. Bu malzemeler, yaygın olarak otomotiv sektöründe iç trim malzemeleri olarak örneğin taban halılarının altında , motor izolasyon kompartımanında kullanılır. Ayrıca İnşaat sektöründe projelerde zemin ve duvar yalıtım elemanları olarak çok yaygın kullanılmaktadır. Akustik sünger veya ses kesici sünger ile birlikte uygulandığında en güçlü sesleri dahi kesmektedir.

Epdm Ağır Ses Bariyeri Teknik Özellikleri

Kalınlık : 2mm - 3mm - 4mm ve 5mm
Ağırlık : 3kg - 4 kg ve 5kg

Uygulama Alanları : Havalandırma kanalları, mekanik dairelerde, jeneratör, tekne ses yalıtımı , yat motoru ses izolasyonu, kompresör kabinlerinde, kısacası ses yalıtımı gereken her noktada, disko, restoran, sinema, konser, toplantı salonları gibi akustik çözüm gereken alanlarda akustik sünger ile lamine edilierek kullanılmaktadır.

Kauçuk epdm ağır bariyer, bir ses bariyeri olup yüksek dansiteli elastomerlerin (EPDM ve EVA) ile mineral dolgunun karıştırılması ile üretilmiştir. Epdm ses bariyeri esnek, takviyesiz ve esnek yapıdadır. Böylelikle bir noktadan diğer noktaya hareket eden gürültü enerjisinin önünde bariyer (engel) oluşturur.

ses yalıtım malzemeleri fiyat listesi