Duvar Ses Yalıtımı

duvar ses yalıtımı

Duvar ses yalıtımı; ortak komşu binadan gelen ve sizden giden seslerin engellenmesi için yapılan uygulamalardır. Binanın ses yalıtımına elverişsiz olduğu durumlarda hazır bina üzerinde ses kesici izolasyon malzemeleri kullanılarak en iyi verim alınması için gerekli çalışmalar yapılır. Duvar ses yalıtımı ; eğer bina inşaat halinde ise iki tuğla arasında süngerpan kullanarak verim alabilirsiniz. Hazır binalarda en yoğun ve kalın süngerpan, ardından çelik veya ahşap profil ile 5 cm olacak şekilde hava boşluğu, profillerin üzerine ses yalıtım bandı, alçıpan, 2 mm epdm ses bariyeri ve tekrar alçıpan uygulaması yapılarak duvar ses yalıtımını sağlarız. Yapmış olduğumuz bu uygulamayla %90 oranında garanti vermekteyiz.

Ortak Komşu Duvar Ses Yalıtımı

Duvar Ses izolasyonu Fiyatları

Duvar Ses Yalıtımı Malzemeleri

Duvarlardan geçen sesleri engellemek için yüksek yoğunluklu ses izolasyon malzemeleri kullanılır. Süngerpan, epdm ses bariyeri, bariyerli ses yalıtım süngeri gibi ses kesici ürünler duvarda sünger yapıştırıcısı kullanılarak uygulanır. Uygulama yapılırken hava boşluğu bırakmanız gerekir. Ses desibeline uygun proje ile ilgiyi teknik ekibimizle görüşerek öğrenebilir uygulama talep edebilir veya malzeme siparişi verebilirsiniz.

duvar ses yalıtımı

Taş Yünü Duvar Ses Yalıtım Malzemesi

Bina Duvarlar Arası Ses Yalıtımı

  

Duvar ses yalıtımında; Bondex süngerpan ses geçişlerini engelleyerek, akustik düzenleme sağlayan bir malzemedir. Küçük sünger parçacıklarının yeniden yoğun bir biçimde sıkıştırılarak birleştirilmesinden oluşan ses kesici süngerdir. Yüksek frekanslı seslerin kesilmesi gereken mekanlarda bondex süngerpan kullanılır. Süngerpan yüksek yoğunlukta olan bir üründür. Bu sayede güçlü sesleri keser. Duvar ses yalıtımında üstün performans sağlayan bondex süngerpan ses kesici bir süngerdir.

Bariyerli yanmaz akustik sünger yumurta, special, piramit labirent ve düz formlarda olabilir. Güçlü seslerin kesilmesi gereken mekanlarda ses yalıtımı amacıyla kullanılan ve akustik düzenleme sağlayan ses izolasyon malzemesidir. İstenmeyen gürültüleri ve rahatsız edici sesleri engeller. Yanmazlık sertifikalı ve ISO kalite belgelidir. Yüksek frekanslı sesleri izole ederek üstün bir ses yalıtım performansı sağlar. Düz sünger üzerine epdm bariyer lamine edilir ardından istenilen formdaki akustik sünger lamine edilerek akustik ses izolasyon malzemesi hazır hale gelir.

Kurşun Bariyerli Yanmaz Akustik Sünger

Bariyerli Spesiyal Akustik Sünger Fiyatları