Dublaj Kayıt Odası Ses Yalıtımı

dublaj odası ses yalıtımı

Dublaj Kayıt odası ses yalıtımı kurgu odası olarak adlandırılır dublaj odasında önemli olan iki faktör ses yalıtımı ve akustiğidir. Endirekt seslerin dublaja gelmemesi için tek yönlü mikrofonların kullanılması tercih edilir ve odanın dublaj kayıt odası ses yalıtımı bunun için önemlidir. Dublaj odasında akustik olmamalıdır sesin daha kaliteli kaydedilmesi için kuru ortamlar tercih edilir. Sesin emildiği yerler kuru olarak tanımlanır. Dublaj odasında mikrofonun hoparlör kuşatmasında olmamasına dikkat edilir.

dublaj kayıt odası ses yalıtımı

dublaj kayıt odası ses yalıtımı

Dublaj Kayıt Odası Ses Yalıtımı Malzemeleri

Dublaj odası kabini, ses kayıt için kullanılan ses yalıtımlı kabinlerdir. Bu kabinler sayesinde içerideki ses dışarıya çıkmamakla beraber dışarıdaki sesler de içeriye girmemektedir. İçerisindeki akustik malzemelerle beraber yankı uğultu ve çınlama olmayan akustik bir ortam oluşturmaktadır. Dublaj, seslendirme, ses kayıt gibi bir çok görevde kullanılmaktadır. Ses izolasyon kabinleri inanılmaz derecede hızlı ve kolay inşa edilir. Ses izolasyonundan ödün vermeden ihtiyacınız olan esnekliği sağlayarak kolayca sökülebilir ve yerlerine takılabilir. Kabinler kendi kendini inşa etmek için tasarlanmıştır, ancak isteğe bağlı olarak isteğe bağlı bir tasarım ve kurulum hizmeti de sunabiliriz.

dublaj kayıt odası ses yalıtımı

dublaj kayıt odası ses yalıtımı

Dublaj Kayıt Odası Ses Yalıtımı

Dublaj kayıt odası ses yalıtımı kurgu odası olarak adlandırılır dublaj odasında önemli olan iki faktör ses yalıtımı ve akustiğidir. Endirekt seslerin dublaja gelmemesi için tek yönlü mikrofonların kullanılması tercih edilir ve odanın ses yalıtımı bunun için önemlidir. Dublaj odasında akustik olmamalıdır sesin daha kaliteli kaydedilmesi için kuru ortamlar tercih edilir. Sesin emildiği yerler kuru olarak tanımlanır. Akustik sünger, kesik piramit sünger, zigzag sünger, ahşap paneller, süngerpan, bariyerli süngerpan malzemeleri kullanılır.

dublaj kayıt odası ses yalıtımı

dublaj kayıt odası ses yalıtımı