Akustik Sünger - Yanmaz Piramit Yumurta Ses Yalıtım Süngeri Fiyatları

Akustik Sünger

Ses yalıtımı malzemeleri grubundan olan akustik sünger ses emici özellikleriye üstün yutum performansı sağlarlar. Yanmaz, I. sınıf ham madde ile ürettiğimiz akustik süngerler, TSE ve ISO kalite belgeli ürünlerdir. Bazı ürünlerde yanmazlık önemli değilse sadece akustik özellikte de ürünlerimiz bulunmaktadır. Kendi üretimimiz olduğu için yapmış olduğumuz uygulamalarda da gönül rahatlığıyla kullanmaktayız.

Akustik PU esaslı bir malzeme olup; günümüz ses yalıtım ve akustik düzenleme uygulamalarında en çok kullanılan malzemedir. Örnek olarak bir studio ses yalıtımı yaptırmak istiyorsanız yankı, uğultu, eko gibi ses problemlerine bu süngerler biçilmiş kaftandır.

Akustik Süngerler ortamdaki ses ve gürültünün akustik düzenlemesinde en etkili çözümdür. Yumurta, labirent, spesiyal, piramit gibi modelleri mevcuttur. 

Akustik Sünger Çeşitleri

Ses Yalıtımı Uygulamasının yapılması istenen yerlerde kolay şekillendirebilme ve esnekliği sayesinde özel uygulama yöntemlerine kolayca uygulanıp, üst seviyede akustik düzenleme ve ses yalıtımı sağlar. Kendinden yapışkanlı akustik sünger kullanabilir veya sünger yapıştırıcısı ile uygulamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Akustik Labirent Tipi Sünger

Labirent şeklinde form yüzeyiyle mekanlarınıza farklı bir görünüm sağlar. Üstün ses yutma katsayısı yanmazlığı bulunan bu üründe kendinden yapışkanlı modelleri vardır. Beyaz, gri ve siyah renk seçeneği standart olarak mevcut iken bir çok renkte flok kaplama yapılarak istenilen tasarım ortaya çıkarılır. 100cm x 100cm ve 50cm x 50cm ebatlarında üretimi olan bu ürünlerde duvar ve tavanda boşluk kalmayacak şekilde uygulandığında kenar kısımları tam gelmeme durumu görülebilir bunun için daha çok mekanik ortamlarda görüntünün çok önemli olmadığı kısımlarda kullanılması daha uygun olacaktır. mevcuttur. Ham maddesi Poliüretan olan Akustik Labirent Süngerler açık gözeneklere sahiptirler. Birinci sınıf malzemelerden üretilen akustik labirent süngerler yanmazlık özelliğe sahiptirler. Kalınlık ve yoğunluğuna göre değişkenlik gösteren süngerler bir çok alanda kullanılabilmektedirler.

Akustik Yumurta Tipi Sünger

Yanmaz yumurta sünger, yumurta kutusu şeklinde üretilmiş akustik sünger çeşididir. En çok kullanılan form tipidir. Yanmazlık ve kendiliğinden yapıştırıcı modelleri olmakla beraber beyaz,gri ve siyah renk seçeneği mevcuttur. Yumurta Süngerlerin farklı yoğunluk ve kalınlığı olması bakımından yoğun ses temposunun olduğu bir alanda etkili bir izolasyon çalışması yapılmaktadır. Yumurta süngerlerin açık gözenekli, kolay uygulanabilen bir yapısı vardır.

Akustik Piramit Tipi Sünger

Yanmaz piramit sünger alev almaz özelliktedir, yapışkanlı modelleri mevcut olup ISO ve TSE kalite belgeli üründür. Yanmazlık sertifika ve belgelerine sahip süngerler bir çok alanda kolaylıkla uygulanabilmektedir. Stüdyo, müzik odası, bateri odası vb. müzikal ortamlarda sıklıkla kullanılır. Kendinden yapışkanlı modelleriyle müşterilerimize ayrıca bir kolaylık sağlanmaktadır.

Akustik Spesiyal Tipi Sünger

Özel kesim olan yanmaz spesiyal piramit sünger üstün ses yutum katsayısına sahip akustik sünger çeşididir. Yanmazlık ve kendiliğinden yapıştırıcılı modelleri mevcuttur. Poliüretan ham maddesinden üretilmektedir. Akustik düzenleme sağlarlar. Spesiyal Süngerler Poliüretan ham maddesinden üretilen farklı yoğunluk ve kalınlıklara sahip akustik ses yalıtım süngerleridir. Akustik düzenlemeyi sağlayan bu süngerler ayrıca ortama dekoratif bir görünüm kazandırmaktadır.