Akustik Sünger

akustik sünger

Akustik sünger ses yalıtımı süngeri grubundan olan ses emici özellikleriyle üstün yutum performansı sağlarlar. Yanmaz, I. sınıf ham madde ile ürettiğimiz akustik süngerler, TSE ve ISO kalite belgeli ürünlerdir.Bazı ürünlerde yanmazlık önemli değilse sadece akustik özellikte de ürünlerimiz bulunmaktadır. 

Akustik Piramit Tipi Sünger

Akustik Yanmaz Piramit Sünger

Yanmaz piramit sünger alev almaz özelliktedir, yapışkanlı modelleri mevcut olup ISO ve TSE kalite belgeli üründür. Yanmazlık sertifika ve belgelerine sahip süngerler bir çok alanda kolaylıkla uygulanabilmektedir. Stüdyo, müzik odası, bateri odası vb. müzikal ortamlarda sıklıkla kullanılır. Kendinden yapışkanlı modelleriyle müşterilerimize ayrıca bir kolaylık sağlanmaktadır.

Dekoratif Akustik Piramit Sünger
Basotect Piramit Tipi Sünger
Akustik Yumurta Tipi Sünger

Akustik Yanmaz Yumurta Sünger

Yanmaz yumurta sünger, yumurta kutusu şeklinde üretilmiş akustik sünger çeşididir. En çok kullanılan form tipidir. Yanmazlık ve kendiliğinden yapıştırıcı modelleri olmakla beraber beyaz,gri ve siyah renk seçeneği mevcuttur. Yumurta Süngerlerin farklı yoğunluk ve kalınlığı olması bakımından yoğun ses temposunun olduğu bir alanda etkili bir izolasyon çalışması yapılmaktadır. Yumurta süngerlerin açık gözenekli, kolay uygulanabilen bir yapısı vardır.

Dekoratif Akustik Yumurta Viyol Sünger
Basotect Yumurta Tipi Sünger
Akustik Labirent Tipi Sünger

Akustik Yanmaz Labirent Sünger

Labirent şeklinde form yüzeyiyle mekanlarınıza farklı bir görünüm sağlar. Üstün ses yutma katsayısı yanmazlığı bulunan bu üründe kendinden yapışkanlı modelleri vardır. Duvar ve tavanda boşluk kalmayacak şekilde uygulandığında kenar kısımları tam gelmeme durumu görülebilir bunun için daha çok mekanik ortamlarda görüntünün çok önemli olmadığı kısımlarda kullanılması daha uygun olacaktır.

Renkli Akustik Labirent Tipi Sünger
Basotect Labirent Tipi Sünger

Akustik Sünger Kaplama

Akustik PU esaslı bir malzeme olup; günümüz ses yalıtım ve akustik düzenleme uygulamalarında en çok kullanılan malzemedir. Örnek olarak bir studio ses yalıtımı yaptırmak istiyorsanız yankı, uğultu, eko gibi ses problemlerine bu süngerler biçilmiş kaftandır.

Akustik Sünger Ses Yalıtımı
Akustik Sünger Fiyatları Ses Yalıtımı

Ses yalıtımı yygulamasının yapılması istenen yerlerde kolay şekillendirebilme ve esnekliği sayesinde özel uygulama yöntemlerine kolayca uygulanıp, üst seviyede akustik düzenleme ve ses yalıtımı sağlar. Kendinden yapışkanlı akustik sünger kullanabilir veya sünger yapıştırıcısı ile uygulamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kendinden Yapışkanlı Akustik Sünger

Kendinden Yapışkanlı Akustik Yumurta Sünger
Kendinden Yapışkanlı Akustik Sünger
Kendinden Yapışkanlı Akustik Basotect Melamin Sünger