Akustik Panel

akustik panel

Akustik Panel

Akustik panel kumaş kaplı ve ahşap olmak üzere iki farklı özelliğe sahiptir. Malzeme çeşitleri; kumaş kaplı panel, akustik paravan, masa seperatörü, baffle, yüzer tavan paneli, akustik kanopi panel, ahşap delikli ve derzli panel, heraklite ahşap yünü levha ve paneller akustik mekanlarda kullanılabilir özelliktedir.

Kumaş Kaplı Panel
Yankı oluşumu görülen duvar ve tavan kısımlarında kullanılan içi cam yünü ve dış görünür yüzeyi ses yalıtımlı kumaş ile kaplanan akustik panellerdir. 20 ve 40 mm kalınlığında olan bu panellerle birçok tasarım sağlanabilir.
Akustik Ses Yalıtım Paneli
Akustik Ahşap Panel
Akustik ahşap paneller yansıtıcı ve yutucu olmak üzere farklı modellere sahiptir. Yüzeylerinin delikli ve derzli olması hem görünüm hemde kullanım amacı açısından önemlidir. Arkasında kullanılan soundtex keçe kumaş sayesinde akustik panel ses yalıtımı sağlanır.
akustik ahşap panel fiyatları
Akustik Paravan
Akustik paravan açık alanların bölümlendirilmesi ve ortam içindeki uğultunun minimum seviyeye indirilebilmesi için kullanılan ses yalıtım panelidir. Ayaklı olduğu için istenilen yerde konumlandırılabilir.
akustik paravan fiyatları
Masa Seperatörü
Masa seperatörü seperasyon paneli masalar üzerinde kullanılarak alan darlığından yaşanan kötü görüntüyü engeller ve konuşma seslerinden meydana gelen ses kalabalığını engeller. 
akustik masa seperatörü fiyatları
Akustik Baffle
Akustik baffle tavanda askı aparatları ile uygulanan dik bir şekilde durarak mekanın dizaynını oluşturan dikkat çekici panellerdir. Farklı birçok renkte üretilebilir olmaları her mekana özel dekorun elde edilmesini kolaylaştırır.
akustik baffle fiyatları
Akustik Yüzer Tavan Paneli
Akustik yüzer tavan paneli, kumaş kaplı panellerin tavanda asılı olarak kullanılan modelidir. İstenilen modelde üretilebilir. Yüzeyinde kullanılan akustik panel kumaşı farklı renklerde tercih ederseniz daha dekoratif ortam elde edebilirsiniz.
akustik yüzer tavan paneli fiyatları

HERAKLİTE AHŞAP YÜNÜ | AKUSTİK AHŞAP PAN

Heraklite ahşap yünü levha, akustik tavan ve duvar kaplama ses yalıtımı ve izolasyonu uygulamalarında sıklıkla tercih edilen içeriğinde çimento ve kavak ağacı lifleri bulunan ses yalıtım malzemesidir. İki malzeme karıştırılıp preslendikten sonra istenilen ebat ve kalınlık verilmesi için makinelerden geçirilir ve böylece kullanıma hazır hale getirilir.

Akustik Ahşap Pan Fiyatları
Heraklite Akustik Ahşap Panel

Ses yalıtımı sağlamasının yanında ısı kalkanı görevi görebilme ve olası yangın esnasında yapıyı koruma özelliği bulunmaktadır. Ulusal ve uluslararası standartlara göre yapılan inceleme ve testler sonucunda, çimentolu ahşap yünü yalıtım levhasının alev temasında tutuşmadığı, zorlanmış şartlarda ise alev etkisi ile en az duman oluşturacak şekilde küllü yanma meydana geldiği, alevli damlalar oluşturmadığı, akma yapmadığı, ve yangına tepki sınıfının B1 olduğu tespit edilmiştir.